OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

          Drodzy członkowie Akcji Katolickiej, Przyjaciele naszego stowarzyszenia, dziś o godzinie 11.10 gościem o. Tadeusza Rydzyka w Radio Maryja był dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce. W trakcie audycji zapoznał radiosłuchaczy z naszą inicjatywą zorganizowaną wspólnie z przewodniczącą federacji s. M. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, która ma na celu pomoc Karmelitankom z Charkowa.
         Prześladowania oraz zbrodnie nie omijają Kościoła katolickiego na ziemi ukraińskiej. W ostatnich dniach z obawy przed utratą życia i wpadnięciem w ręce tzw. Wagnerowców, znanych powszechnie ze stosowania tortur, bestialskiego zabijania ludzi, Karmelitanki Bose z Charkowa, zmuszone zostały do opuszczenia klasztoru. Otrzymując stosowne zezwolenia zakonne związane z życiem klauzurowym, gotowe były wyruszyć w drogę. Siostrom zaproponowano przejście tzw. korytarzem humanitarnym, czyli drogami, które są po porostu najczęściej zaminowane. Podczas opuszczania klasztoru pw. Matki Bożej Pośredniczki Łask i Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja, w trakcie drogo bestie Wagnera otworzyły ogień z broni maszynowej do sióstr. Bogu dzięki, wszystkie przeżyły. Obecnie znajdują się na Słowacji. Ich stan psychiczny jest tragiczny. Potrzebują pomocy psychologicznej. Do kilku dni wstecz, nie miały gdzie mieszkać, by żyć zgodnie ze swoim charyzmatem. Traumie towarzyszy świadomość oraz widok pomordowanych, zgwałconych i bestialsko pomordowanych kobiet.
        W chwili obecnej udało się znaleźć miejsce na klasztor, które spełnia warunki reguły zakonnej. Potrzeby finansowe są potężne. Potrzebne jest po prostu wszystko. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe, pomoc w zalezieniu osób, które będą w stanie wesprzeć materialnie dzieło umeblowania klasztoru.
         Niezwykle istotnym aspektem jest również rozpropagowanie niniejszego przedsięwzięcia w naszych diecezjach, parafiach. Siostry do Polski przybędą za dwa tygodnie.
       Inicjatywę #MeblujemyKarmel można wesprzeć finansowo składając wielkopostną jałmużnę na przygotowanie klasztoru do zamieszkania, wpłacając datek na Zakon NMP z Góry Karmel Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych ul. św. Jadwigi 83, 42-200 Częstochowa  z dopiskiem Karmelitanki Charków.
Konto w złotówkach
Bank PKO S.A.
ul. Kopernika 17/19,
42-200 Częstochowa
KONTO ZŁOTÓWKOWE
48124012131111000023797460