OGŁOSZENIA

  • Pielgrzymka do Loretto

AKTUALNOŚCI

7 lutego 2015 roku w Siemiatyczach, w Folwarku Księżnej Anny odbył się kolejny Bal Charytatywny, którego inicjatorem od wielu lat jest Akcja Katolicka o/ S-tycze. Głównym celem naszej imprezy było pragnienie udzielenia pomocy Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach, dzięki której ta placówka może nieustannie podnosić standardy, tak aby osoby niepełnosprawne mogły jak najlepiej rozwijać się i urzeczywistniać swoje pasje. Współpraca z zaprzyjaźnioną s. Immaculatą, pracującą w Kamerunie pozwoliła nam zrealizować drugi cel naszego balu, a mianowicie wspieranie dzieła misyjnego i pomoc najuboższym. Owocami balu są nie tylko pozyskane dobra materialne ale również te duchowe, bowiem przy okazji można było uczyć się od innych umiejętności dzielenia się i okazywania chrześcijańskiej miłości dla ubogich, chorych, czy innych potrzebujących. Uczyć nasze serca miłości do braci i sióstr, to był nasz duchowy cel.


Bal odbył się w staropolskim zwyczaju. Swoją obecnością zaszczycił nas i poprowadził bal aktor Jerzy Zelnik wraz z ubiegłoroczną V-ce Miss Podlasia i finalistką Miss Polski Pauliną Kurzynowską. Oprawę muzyczną zapewnił nam niezawodny zespół " Romans " W programie było wiele atrakcji, które uświetniły wieczór m.in.: występ muzyków Kamila Malinowskiego i Piotra Gozdka z Siedlec. Można też było nabyć obrazy wykonane przez dzieci z Afryki i zrobić zdjęcie z Księżną Anną. Uczestników balu spotkała miła niespodzianka w postaci upominków pozyskanych od sponsorów.
Dzięki dobroci i otwartości ludzkich serc mogliśmy zrealizować zamierzone cele. Wszystkim osobom uczestniczącym i zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego dzieła serdecznie dziękujemy.
Słowa uznania kierujemy również do właścicieli restauracji za nietuzinkowe jedzenie i profesjonalną obsługę.