rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

W ramach obchodów 25. rocznicy powstania diecezji drohiczyńskiej, w miejscu gdzie 10 czerwca 1999 roku w Drohiczynie stanął papieski śmigłowiec ze św. Janem Pawłem II, 5 czerwca 2016 roku została poświęcona Jubileuszowa Kaplica Jezusa Miłosiernego.

W niedzielę 5 czerwca 2016 roku w południe w katedrze w Białymstoku odbyły się uroczystości jubileuszowe archidiecezji białostockiej. Udała się na nie delegacja z diecezji drohiczyńskiej z ks. bpem Tadeuszem Pikusem, seniorem ks. bpem Antonim Dydyczem oraz reprezentantami kapituł: Katedralnej Drohiczyńskiej i Kolegiackich – Węgrowskiej i Podlaskiej.

Wieczorem tego dnia w katedrze pw. Trójcy Świętej Drohiczynie była celebrowana Eucharystia przez ks. bpa Tadeusza Pikusa. Podczas niej proboszcz parafii katedralnej ks. kan. dr Zbigniew Śledziński odczytał list ks. bpa Tadeusza Pikusa zatytułowany „Kościół jest winnica Pańską”. Zostało w nim przypomniane powołanie diecezji drohiczyńskiej 5 czerwca 1991 roku w Białymstoku na lotnisku w Krywlanach podczas IV Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Św. Jan Paweł II wypowiedział wówczas słowa, które zostały zapisane w odręcznym piśmie, powołujące do życia diecezje białostocką i drohiczyńską. O diecezji drohiczyńskiej czytamy:

Drodzy Bracia i Siostry! Na zakończenie tej podniosłej liturgii eucharystycznej pragnę jeszcze zwrócić się do Was ze słowem o znaczeniu prawno-administracyjnym. Mając na względzie racje duszpasterskie ustanawiam dziś (… ) w tym rejonie Polski: Diecezję drohiczyńską – ze stolicą w Drohiczynie – obejmującą teren tej części Diecezji pińskiej, który znajduje się w obecnych granicach Rzeczypospolitej Polskiej. Biskupa Władysława Jędruszuka – dotychczasowego Administratora Apostolskiego – mianuję Biskupem Diecezji drohiczyńskiej. Kościół p/w Przenajświętszej Trójcy w Drohiczynie staje się katedrą Biskupa i Diecezji. Pasterzom i Ludowi Bożemu (…) z serca błogosławię. Odśpiewano uroczyste „Te Deum”, a biskup drohiczyński odmówił akt zawierzenia diecezji Jezusowi Miłosiernemu.

Po Eucharystii wyruszyła procesja ulicami miasta ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa i Koronki do Miłosierdzia Bożego na lądowisko papieskie. Zostało ono zachowane w takim stanie jak wyglądało, gdy stanął na nim św. Jana Paweł II z widocznym numerem „1”. W miejscu tym został postawiony także pamiątkowy kamień. Do czasu, zbudowania Kopca Pamięci z pękniętym krzyżem w miejscu papieskiej celebry, kamień ten i zachowane płyty lądowiska, były jedynym pomnikiem przypominającym to wielkie wydarzenie w historii Drohiczyna.

Inicjatorem odnowienie tego miejsce i nadania mu bardziej sakralnego wyglądu był biskup drohiczyński Tadeusz Pikus wraz z Akcją Katolicką Diecezji Drohiczyńskiej. Kaplica Jezusa Miłosiernego z mosiężnym wizerunkiem, umiejscowionym na kamiennej płycie powstała jako pamiątka Roku Miłosierdzia, wielkiego promotora Miłosierdzia Bożego św. Jana Pawła II oraz przypadającej w tym czasie rocznicy powołania przez Niego diecezji drohiczyńskiej.

W poświęceniu kaplicy wzięli udział księża z diecezji drohiczyńskiej, Włoch i Rosji, siostry zakonne, Akcja Katolicka, która włączyła się także finansowo w dzieło jej powstania z prezes Marią Dzierżanowską i asystentem diecezjalnym ks. drem Piotrem Wójcikiem, władze miasta z Burmistrzem Drohiczyna Wojciechem Borzymem, które wraz z klerykami WSD w Drohiczynie i ks. Piotrem Jurczakiem włączyły się w powstanie tego dzieła i uporządkowanie terenu, wykonawcy kaplicy: Stanisław Szcześniak, Zbigniew Derewońko i Sylwester Ryżko z Ciechanowca, klerycy zamieszkańcy Drohiczyna z pocztami sztandarowymi szkół, instytucji, bractwo rycerskie oraz goście z innych parafii diecezji i spoza niej.

Kaplicę poświecił ks. bp Tadeusz Pikus. Dziękując wszystkim za zaangażowanie w jej powstanie, powiedział, że miejsce to jest szczególnym lotniskiem jednego lądowania wielkiego Polaka św. Jana Pawła II.

Wysiadł on na nim wśród otaczających go łanów zbóż. Wtopił się w nie. Nie był jak wysmukły kłos, górujący nad innymi ponieważ jest pusty. Był już mocno pochylony, tak jak kłos obfitujący w ziarno. Był niezmiernie wartościowym kłosem, którego ziarno dawało zasiew tam gdzie przybywał – mówił ksiądz biskup.

Uroczystość poświęcenia kaplicy zakończyła pieśń, która napisana na spotkanie ze św. Janem Pawłem II w Drohiczynie – „W dolinie Góry Zamkowej” oraz wspólna agapa w ogrodach seminaryjnych.

Obchody jubileuszowe w diecezji drohiczyńskiej odbywać się będą do 10 czerwca. W programie ich jest konferencja historyczna w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie z referatami: dra Tomasza Jaszczołta: „Powstanie sieci parafialnej od XV – XVII wieku na terenie diecezji drohiczyńskiej”, ks. Pawła Koca: „Ekumeniczna wizyta Jana Pawła II w Drohiczynie i jej pamiątka – Dzień Podlasia” oraz ks. dra Zenona Czumaja: „Diecezja drohiczyńska. Ćwierć wieku dziejów Kościoła lokalnego (1991-2016)”.

Modlitewne przeżywanie jubileuszu przez różne środowiska w diecezji – 7 czerwca przez osoby konsekrowane, 8 czerwca przez wspólnoty maryjne, a 9 czerwca przez katechetów i nauczycieli

10 czerwca w piątek, przy Kopcu św. Jana Pawła II odbędą się główne obchody 25-lecia diecezji drohiczyńskiej Dnia Podlasia w 17 rocznicy Wizyty św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, potem Koncert Laureatów Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej, finał rajdu motocyklistów „Szlakiem Jana Pawła II”, pokaz zabytkowych aut, modlitewne czuwanie prowadzone przez Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej, procesja z relikwiami świętych i błogosławionych związanych z diecezją drohiczyńską, a o godz. 18.00 uroczysta Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce z udziałem biskupów z metropolii oraz innych diecezji w Polsce i za granicą oraz kapłanów z homilią ks. bpa Antoniego Dydycza.

Po Mszy św. przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich uczestników. Czynne będą także okolicznościowe wystawy i stoiska. Dzień zakończy Apel Jasnogórski przy Kopcu Jana Pawła II prowadzony przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Obchody jubileuszowe diecezji drohiczyńskiej stanowią także bliższe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, która pozostanie jeszcze w sobotę 11 czerwca, aby uczestniczyć, miedzy innymi, w finale Piłki Halowej Ministrantów w Drohiczynie, I Podlaskim Spływie Kajakowym oraz grze terenowej.

ks. Artur Płachno