OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne, a zarazem dzień w którym szeregi Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zasilają nowi członkowie. 25 listopada 2018 r. katedra drohiczyńska wypełniła się przedstawicielami tych dwóch organizacji.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Tadeusz Pikus. Msza Święta rozpoczęła się odśpiewaniem hymnów: Akcji Katolickiej „My chcemy Boga” oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Hej do apelu stańmy wraz”. W homilii biskup Tadeusz nawiązując do obchodzonej uroczystości, przypomniał zgromadzonym prawdę o tym, iż Królestwo Jezusa nie jest z tego świata, ale króluje On w niebie. Jego królestwo oparte jest na prawdzie oraz sprawiedliwości i po to właśnie przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Jak zauważył ksiądz biskup słowa hymnów, zarówno AK, jak i KSM, wyrażają wielkie umiłowanie do naszej ojczyzny, jednak chrześcijanin nie może zapomnieć, że jego ojczyzną jest również niebo.

Po homilii nastąpił moment zaprzysiężenia nowych członków. Po odczytaniu odpowiednich uchwał i złożeniu przysięgi w poczet członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zostali przyjęci: Aneta Kwiatkowska, Karol Piotrowski, Jolanta Świętoń, Katarzyna Wielądek oraz Maria Witkowska. Nowymi członkami Akcji Katolickiej zostali: Anna Grzymała, Marek Grzymała, Waldemar Wawrzyniec Krasnodębski, Jadwiga Skorupka, Irena Pawluk, Leokadia Turek oraz Janusz Turek.

tekst – al. Rafał Oleksiuk

zdjęcia – al. Piotr Zdzieborski