OGŁOSZENIA

 • Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej

  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej

  Zapraszamy na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem JE Ks. Bp Tadeusza Pikusa

  Drohiczyn - Katedra

  26 listopada 2017

  godz. 10:00

  W ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego w Kościele katolickim przeżywamy wspomnienie  Jezusa Chrystusa  Króla Wszechświata. Uroczystość została ustanowiona przez papieża Pius XI w 1925 r.  na zakończenie roku jubileuszowego. Papież poświęcił temu wydarzeniu encyklikę Quas Primas. Kiedy w roku 1930 Pius XI  zatwierdzał statut dla polskiej Akcji Katolickiej, usankcjonował jego zapis mówiący, że świętem patronalnym stowarzyszenia będzie właśnie  święto Chrystusa Króla. Po reaktywowaniu w latach 90-ch XX wieku przejęto tradycję obchodów tej uroczystości jako  głównego święta Akcji Katolickiej w Polsce

   

AKTUALNOŚCI

JUBILEUSZOWY CHARYTATYWNY BAL „25 LAT POMAGAMY”
18 lutego 2017r., w Folwarku Księżnej Anny odbył się JUBILEUSZOWY już -25 BAL CHARYTATYWNY, którego organizatorem tak jak przez szereg lat była Akcja Katolicka o/ Siemiatycze. Głównym celem BALU DOBROCZYNNEGO było pragnienie wsparcie dzieła misyjnego prowadzonego wśród dzieci w Kamerunie przez zaprzyjaźnioną z Siostrę Immakulatę POCHODZĄCĄ Z Diecezji Drohiczyńskiej. Wspaniałymi owocami balu są nie tylko dobra materialne, lecz również i duchowe. Umiejętność dzielenia się i okazywania chrześcijańskiej miłości jest darem bezcennym.

Bal poprowadził aktor PAWEŁ BURCZYK bawiąc gości swoimi żartami oraz wprowadzając atmosferę radości i życzliwości. Wśród zaproszonych artystów znalazła się pani BARBARA DROŹDZIŃSKA, która pięknym śpiewem poruszyła nie jedno serce. Niespodzianką muzyczną dla przybyłych gości był recital JANUSZA LASKOWSKIEGO, który przypomniał nam swoje znane utwory takie jak: Świat nie wierzy łzom czy Żółty liść. Oprawę muzyczną zapewnił niezawodny zespól „ROMANS” bawiąc gości do białego rana. Sala Folwarku pomieściła wielu wspaniałych ludzi, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni za obecność i otwartość serca dla potrzebujących. Wdzięczność nasza jest tym większa, że byli z nami goście, którzy od samego początku wiernie byli obecni na balach charytatywnych Akcji Katolickiej.

25 lat działalności charytatywnej to doskonała okazja do wspomnień. Organizatorzy zapewnili możliwość przypomnienia sobie jak to było w minionych latach. Zdjęcia i krótkie filmowe reportaże umożliwiły odświeżenie pamięci i powrót do przeszłości. Ćwierć wieku działalności to również sposobność do podziękowań tym, którzy byli pomysłodawcami i organizatorami balów charytatywnych w celu bezinteresownej pomocy potrzebującym. Burmistrz Miasta Siemiatycze pan PIOTR SINIAKOWICZ w imieniu własnym i mieszkańców Siemiatycz na ręce Pani Haliny Strębskiej, Pani Elżbiety Tyc oraz Pani Małgorzaty Perlejewskiej wręczył okolicznościową statuetkę oraz bukiet kwiatów dziękując za zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności i rozwój dzieł charytatywnych.

Dzięki dobroci i otwartości ludzkich serc możemy zrealizować zamierzone cele. Wszystkim osobom uczestniczącym i zaangażowanym w przygotowanie tego balu serdecznie dziękujemy. Niech zostaną miłe wspomnienia, a zdjęcia przypominają nam te radosne chwile. Słowa uznania kierujemy również do właścicieli restauracji za nietuzinkowe jedzenie i profesjonalną obsługę.