OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

Społeczność Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej ze smutkiem i żalem przyjęła wieść o śmierci Ks. Grzegorza wieloletniego opiekuna POAK parafii salezjańskiej. Polecamy Zmarłego miłosiernemu Bogu.

 

Salezjańska parafia pw. Św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim poinformowała o śmierci ks. Grzegorza Radziszewskiego. Kapłan zginął 6 sierpnia w wypadku autokarowym w Chorwacji.

 

W komunikacie czytamy: „Z wielkim żalem informujemy, że 6 sierpnia w wypadku autokarowym w Chorwacji zginął Wikariusz naszej Parafii ksiądz Grzegorz Radziszewski SDB. Polecamy Księdza Grzegorza Miłosierdziu Bożemu.

W pierwszym oficjalnym komunikacie dotyczącym tragicznego wypadku poinformowano, że ksiądz Grzegorz Radziszewski SDB ze wspólnoty w Sokołowie Podlaskim brał udział w wypadku do, którego doszło na terenie Chorwacji podczas pielgrzymki do Medjugorie. 8 sierpnia potwierdzono śmierć kapłana.

"Dziękując za wszelkie dobro, które śp. ks. Grzegorz spełnił na ziemi, prośmy w naszych modlitwach Boga, aby przyjął Go do radości nieba" - czytamy w komunikacie salezjanów.

Śp. ks. Grzegorz Radziszewski był wikariuszem parafii salezjańskiej w Sokołowie Podlaskim, asystentem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, nauczycielem religii w I LO w Sokołowie Podlaskim.

Do wypadku polskiego autobusu z pielgrzymami podróżującymi do Medjugorie doszło w sobotę, 6 sierpnia około godz. 5.40 na terenie Chorwacji na trasie A-4, około 30 km na północ od Zagrzebia.