OGŁOSZENIA

  • Zaproszenie na Orszak Trzech Króli w Siemiatyczach

    6 stycznia 2019r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz szósty ulicami Siemiatycz przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. Poprzedzi go Msza Święta w kościele św. Andrzeja Boboli. Eucharystia sprawowana będzie o godz. 12.00 a następnie Orszak przejdzie ulicami Górną i Grodzieńską w kierunku Placu Jana Pawła II, gdzie znajduje się Stajenka z Nowonarodzonym Jezusem. Tam około godz. 14.30 Trzej Królowie złożą swoje dary. Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, oddolna impreza polegająca na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycyjnych jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym. 

    Akcja Katolicka oddział w Siemiatyczach przy współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli zaprasza serdecznie do udziału w Orszaku wszystkich diecezjan oraz ludzi dobrej woli. 

    Akcja Katolicka o/Siemiatycze

AKTUALNOŚCI

Mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Pikusa w kaplicy seminaryjnej w Drohiczynie 14 stycznia 2018 r. rozpoczęło świąteczne spotkanie Akcji Katolickiej.W homilii ks. Biskup odwołał się do słów psalmu responsoryjnego „Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę”. Bóg pragnie świętości każdego człowieka, tzn. chce się uobecniać w życiu ludzkim. Człowiek nie jest istotą przypadkową, błądzącą. Każdy ma wyznaczony cel. Kluczowym momentem jest świadome podjęcie decyzji pójścia za Chrystusem. Dla nas najważniejszą sprawą jest odczytanie woli Bożej i jej wypełnianie – powiedział ks. Biskup.

Ważną częścią spotkania był moment dzielenia się opłatkiem i składanie sobie życzeń. W imieniu zebranych życzenia ks. Biskupowi złożyła prezes DIAK Maria Dzierżanowska.

Podczas wspólnej agapy Prezes AK zaprezentował kalendarz wydarzeń zaplanowany na bieżący rok. W podjętej dyskusji ks. Biskup podkreślił dwa wyjątkowe spotkania: uroczyste nałożenie odnowionych i pobłogosławionych przez papieża Franciszka ozdób w postaci koron i nimbu na statuę Trójcy Świętej w Prostyni, które odbędzie się 27 maja oraz kolejną rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie, która obchodzona będzie 9 czerwca.

W spotkaniu udział wzięli kapłani asystenci parafialnych oddziałów AK na czele z asystentem diecezjalnym ks. Piotrem Wójcikiem.

tekst ks. Marcin Gołębiewski
zdjęcia – al. Piotr Zdzieborski\ks. Marcin Gołębiewski